Aktualności Aktualności

Kapliczka Św. Gwalberta - patrona leśników

   W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz utworzenia  Państwowego Nadleśnictwa  Parczew w Makoszce w dniu 12 lipca na placu po nieistniejącym budynku biura nadleśnictwa w Makoszce odsłonięta została pamiątkowa tablica.

   W celu zachowania pamięci pokoleń leśników pracujących w Lasach Parczewskich oraz uczczenia odzyskania  niepodległości zapadła decyzja o przekształceniu tego terenu w założenie parkowe. W tym celu wykorzystano rosnące tu stare drzewa , krzewy i byliny oraz dosadzono około 100 nowych roślin, wytyczono i wysypano żwirem ścieżki spacerowe , ustawiono wiatę z ławeczkami. Cały park zajmuje powierzchnię 80 arów. Wraz z odsłonięciem pamiątkowej tablicy pracownicy nadleśnictwa zasadzili ,,Dąb Niepodległości ‘’.

   Tego samego dnia w Sosnowicy, gdzie mieści się obecnie biuro Nadleśnictwa Parczew, poświęcona została kapliczka patrona leśników św. Jana Gwalberta. Fundatorami  i pomysłodawcami  uczczenia w ten sposób 100-lecia Nadleśnictwa Parczew są sami pracownicy.

Materiały do pobrania