Aktualności Aktualności

Finał konkursu „Leśne Malowanie 2017”

Finał konkursu  plastycznego „Leśne Malowanie 2017" w Nadleśnictwie Parczew

Pierwsza edycja konkursu plastycznego „Leśne Malowanie 2017" rozstrzygnięta. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, w rywalizacji wzięło udział prawie 200 prac.  Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z zasięgu administracyjnego Nadleśnictwa Parczew.

 

Konkurs plastyczny „Leśne malowanie  2017" już za nami.  Spośród 191 prac jakie wpłynęły do Nadleśnictwa komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych – uczniowie klas 1-3 oraz klas 4-6, dodatkowo komisja wyróżniła łącznie 27 prac.

Celem konkursu była nauka wrażliwości ukierunkowanej na las, rośliny i zwierzęta  oraz relacje człowiek-las. Zadaniem uczniów było wykonanie prac plastycznych w dowolnej technice, przedstawiających piękno oraz funkcje lasów, według własnych spostrzeżeń i wyobraźni.

 Uroczysty finał konkursu odbył się 19 maja  2017 roku na ścieżce przyrodniczej   „Bobrówka" podczas którego  miało miejsce  wręczenie nagród oraz wyróżnień, ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał zestaw gadżetów.  Po rozdaniu nagród i wyróżnień uczestniczy otrzymali poczęstunek. Kolejną częścią uroczystości było zwiedzanie ścieżki przyrodniczej przez klasy 4-6, młodsi uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w grach i zabawach prowadzonych przez Panie z Warsztatów Terapii  Zajęciowej z Ostrowa Lubelskiego. Pogoda dopisała a uczestnicy spędzili aktywny dzień na łonie natury. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.